‘Aydınlıkevler’e yeni yayınlanma tarihleri eklendi

Kapalı gişe devam ediyor

Yapımını BKM’nin üstlendiği, Yılmaz Erdoğan’ın kalemi ve Demet Akbağ’ın performansını buluşturan ‘Aydınlıkevler’, ilk gösterimleriyle büyük beğeni topladı ve görkemli gala gecesi ile unutulmaz bir organizasyona imza attı.

Demet Akbağ’ın 15 yıl aradan sonrasında tiyatro sahnesine döndüğü, Yılmaz Erdoğan’ın da 20 yıl aradan sonrasında yazdığı ilk tiyatro oyunu olan ‘Aydınlıkevler’in Maximum UNIQ Hall’daki temsilleri kapalı gişe olarak yoluna devam ediyor. Seyirciden görmüş olduğu yoğun ilgi üstüne oyunun Maximum UNIQ Hall’daki gösterimlerine yeni tarihler eklendi.

Yılmaz Erdoğan ile Demet Akbağ, gala günü Habertürk‘e verdikleri röportajda ‘Aydınlıkevler’ ile ilgili heyecanlarını şöyleki dile getirdiler;

Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın performansları ile büyük övgü almış olduğu ‘Aydınlıkevler’, seyircileri 1970’li yılların atmosferiyle soğuk Ankara gecelerine taşırken, bir taraftan da dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir mahallede, herhangi bir babaanneyle torunun hayatından, zamansız fakat ‘her zamana ilişkin’ bir hikâye konu alıyor.

Demet Akbağ (Zühre)

Demet Akbağ (Zühre)

Bakkalından muhtarına, pastanesinden camcısına izleyiciyi eski bir mahalleye konuk eden ‘Aydınlıkevler’; camları kıran ufak toplar ve mahallenin yeni komşusu “Amerikalılar” ile internasyonal bir krize ev sahipliği yapıyor.

Salih Bademci (Süreyya)

Salih Bademci (Süreyya)

Yönetmenliğini Serdar Biliş’in proje yapımcılığını Nisan Ceren Özerten’in üstlendiği, Cem Yılmazer imzalı sahne tasarımı ve Tuluğ Tırpan’ın orijinal bestelerinin yanı sıra Mustafa Olgan’ın canlı müzikleri ile de beğeni toplayan ‘Aydınlıkevler’in kadrosunda Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın yanı sıra Sevda Baş, Nebi Tolga Yılmaz, Barkın Sarp, Ömer Güneş, Caner Alkaya, Kiraz Tosun yer ediniyor.

Burak Dakak (Ayhan)

Burak Dakak (Ayhan)

OYUN TARİHLERİ:
21 Nisan Perşembe Saat: 21.00
23 Nisan Cumartesi Saat: 21.00
28 Nisan Perşembe Saat: 21.00
29 Nisan Cuma Saat: 21.00
12 Mayıs Perşembe Saat: 21.00
13 Mayıs cuma Saat: 21.00

Sinem Ünsal (Sülün)

Sinem Ünsal (Sülün)




Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.