Bahar tatilinde İş Sanat’tan küçüklere atölyeler

Keyifli ve Öğretici Atölyeler Türkiye İş Bankası Müzesi’nde

İstanbul Eminönü’nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi’nde değişik yaş gruplarına yönelik “Müze Hatıram Atölyesi”, “Madalya Atölyesi” ve “İşim Birikim” atölyeleri düzenleniyor.

5 – 6 yaş grubunun katılabileceği “Müze Hatıram Atölyesi”nde çocuklar ilkin müzeyi eğitmenler eşliğinde gezecek, bankacılık nesnelerini eski – yeni, geçmiş – gelecek, benzerlik – farklılık kavramları üstünden inceleyip, keşfettikleri nesne ve mekanları, ‘çizgilerimi birleştir’ emek harcaması ve fotoğraf etkinliği ile pekiştirecek. Müze gezisi ve imalathane emek harcaması toplam 1 saat sürecek. Müze Hatıram Atölyesi, 12, 13 ve 14 Nisan günlerinde saat 11.30’da, 15 Nisan Cuma günü saat 14.00’te, 16 ve 17 Nisan günlerinde ise saat 12.00’de başlamış olacak.

2. ve 4. sınıflara hususi olarak hazırlanan ve Müze’de devam eden “Bir Asrın Arkasından” sergisi kapsamında düzenlenen parasız “Madalya Atölyesi”nde ise çocuklar sergi turu ile başlayıp, çeşitli Türk ve dünya madalya örneklerini tanıtıcı bir sunumla madalyaların özelliklerini inceleyecek ve kendi madalyalarını tasarlayacak. Toplam 1 saat sürecek imalathane emekleri 12, 13, 14 ve 16 Nisan günlerinde, saat 10.00’da başlamış olacak.

Birikim, tutum kavramlarının irdelendiği, kumbara tasarımlarının incelenmiş olduğu müze turuyla başlamış olan “İşim Birikim Atölyesi”nde Türkiye İş Bankası Müzesi’nin tasarladığı İşim Birikim kutu oyunu ile çocuklar tutum, bütçe yapmanın önemi, parayı doğru yönetme, arz-talep dengesi şeklinde ekonominin temel prensiplerini kavrayacak. Imalathane, 12, 13 ve 14 Nisan günlerinde, saat 14.00’te, 15 Nisan Cuma ise 10.00’da 3. ve 4. Derslik öğrencilerine, 15 Nisan Cuma, 11.30’da ise 5. ve 7 derslik öğrencilerine yönelik olarak düzenlenecek. Imalathane emek harcaması toplam 1 saat sürecek.

Her bir imalathane için kontenjanlar 15 şahıs ile sınırı olan olup, info@isbankmuze.com.tr adresinden kayıt gerçekleştirilebilir, 0212 511 18 04 telefon numarasından data alınabilir.

Müze Hatıram Atölyesi ve ‘Dünyanın Parası Atölyesi’ İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde

Türkiye İş Bankası’nın Ankara Millet’taki zamanı binasında kurulan İktisadi Bağımsızlık Müzesi, bahar ara tatiline hususi olarak düzenlemiş olduğu, değişik yaş gruplarına yönelik “Müze Hatıram Atölyesi” ve “Dünyanın Parası Atölyesi” ile evlatları konuk edecek.

Ankara’da İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde gerçekleşecek, 6-7 yaş grubunun katılabileceği “Müze Hatıram Atölyesi”nde çocuklar ilkin müzeyi eğitmenler eşliğinde gezecek, bankacılık nesnelerini eski – yeni, geçmiş – gelecek, benzerlik – farklılık kavramları üstünden inceleyip, keşfettikleri nesne ve mekanları, ‘çizgilerimi birleştir’ emek harcaması ve fotoğraf etkinliği ile pekiştirecek. Müze gezisi ve imalathane emek harcaması toplam 1 saat sürecek.

8-10 yaş grubunun katılabileceği “Dünyanın Parası Atölyesi”nde ise geçmişten günümüze kadar paranın gelişimini ve geçirdiği safhaları çizgi film gösterimiyle öğrenerek değişik para tasarımlarını, ülkelerin paraları arasındaki farkı ve paranın üstündeki sembollerin anlamlarını öğrendikten sonrasında kendi paralarını tasarlayıp armağan kumbaralarını alacaklar. Müze gezisi ve imalathane emek harcaması toplam 1 saat sürecek.

“Müze Hatıram Atölyesi” 13 Nisan Çarşamba ve 16 Nisan Cumartesi, “Dünyanın Parası Atölyesi” ise 15 Nisan Cuma ve 17 Nisan Pazar, 13:00’da İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde parasız gerçekleştirilecek.

Her bir imalathane için kontenjanlar 15 şahıs ile sınırı olan olup, atölyeler için rezervasyonlar atolye@issanat.com.tr adresinden gerçekleştirilebilir, kayıt için 0312 222 70 66 telefon numarasından data alınabilir.

İstiklâl Sergisi’nde Ufaklıklara Hususi Rehberli Turlar

“Büyük Zafer’in 100. Yılına Doğru İstiklal Sergisi”nde ise 11 16 Nisan tarihleri içinde, küçüklere yönelik rehberli turlar düzenleniyor. Sergi her gün İzmir Kültürpark Atlas Pavyonu’nda ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebiliyor.

Millî Savaşım’nin başlangıç zamanı kabul edilen 19 Mayıs 1919’un yüzüncü senesinde İş Sanat tarafınca İstanbul’daki Türkiye İş Bankası Müzesi ve Ankara’daki İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nde eş zamanlı olarak oluşturulan “İstiklal” Sergisi, “Büyük Zafer’in 100. Yılına Doğru” başlığıyla genişletilerek İzmir’de ziyarete açıldı.

Ziyarete açıldığı günden bu yana 50 bini aşkın şahıs tarafınca ziyaret edilen sergi, hafta içi 10.00 – 17.00, hafta sonu ise 11.00 – 18.00 saatleri içinde parasız ziyaret edilebilir.

Rehberli turlar için istiklal.izmir@issanat.com.tr adresinden kayıt gerçekleştirilebilir.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.