Güneş Altunkaş dördüncü kitabını yayımladı

Yeni kitabını tanıttı

Güneş Altunkaş’ın yeni çıkan fantastik polisiye türündeki romanı O Sokağa Asla Girme’ nin tanıtım lansmanı yapılmış oldu. Katılımın oldukça yüksek olduğu davette iş ve sanat dünyasından Haluk Levent, Selim Bayraktar, Emel Karaköse, Çetin Altay, Varol Yaşaroğlu, Birol Yalçın, Sulh Zavaroğlu, Zehra-Sulh Öney, Yunus Karslıoğlu, Emre Gönül şeklinde birçok isim yer aldı.

Gecede açılış konuşmasını meydana getiren yazar, toplumsal refleksin önemine değinip, her insanoğlunun hem karanlık hem de aydınlık yüzü bulunduğunu ve sevginin şifalandırıcı haliyle onulmaz sanılan yaraların bile iyileşebileceğini altını çizdi ve kitabunı şöyleki söyledi; Ben yazdığım her hikayede insana ilişkin negatif bir duyguyu kendime başlık alıp arkama bile bakmadan öylece yola çıkarım. Bu romanımdaki negatif duygu ise ‘Önyargı’… Ne yazık ki insanoğlunu her defasında en fazlaca tuzağına düşüren kim bilir tek duygu da denilebilir. Bu hikayem de ön yargılarına yenik düşen insanoğlu var. Geri dönüşü olmayan pişmanlıklar var. Korkularına yenik düşüp canileşen ruhlar var. Geçmişinin faturasını masumlara kesmeye çalışanların hazin sonu var fakat finalinde kötülerin cezasını sonuna kadar çekmiş olduğu, hata yapanlara talih verildiği, iyilerin kazanılmış olduğu adaletli bir dünya var.

Güneş Altunkaş, bu kitabında da geleneği bozmayıp yazar olarak elde edeceği geliri öteki romanlarında da yapmış olduğu şeklinde yaşam hikâyeleri sıkıntılı olan gereksinim sahibi evlatların eğitimleri için burs olarak veriyor. İlk kitabının çıkmış olduğu günden beri her kitabının gelecek nesillere bırakacağı en büyük mirası bulunduğunu söyleyen yazar, bu seriyi tamamlayacak dördüncü final kitabının da hazır bulunduğunu belirtti.

Sahi sevgiyle sevgisizlik arasındaki mesafede kaç yar boyu hayatlar yaşanıyordu?
‘O Sokağa Asla Girme’yi okurken kendinizi akıl almaz bir konunun içinde bulacaksınız. Bir insanoğlunun tanık olmaması ihtiyaç duyulan vakalara tanıklık edecek, terk edilmiş karanlık bir sokakta işlenen cinayetin katil zanlısını aramaktan vazgeçemeyeceksiniz.
Bir insanoğlunun kaç yüzü, bilmediği kaç geçmişi, kaç değişik yaşamı olabilirdi? Kabahat, düşünceden eyleme yansıdığı hangi anda kaç yaşamın dengesini altüst eder ve bir zanlı hangi gerekçeyle masum duyuru edilirdi? Gökyüzüne savrulan hayaller ile yeryüzünde sevgi dilenenleri karşı karşıya getiren şey, kim bilir büyük bir sırdı.

GÜNEŞ ALTUNKAŞ BİYOGRAFİ
Güneş Altunkaş, Beykent üniversitesi Radyo Tv Programcılığı ile Anadolu Üniversitesi Emek verme Ekonomisi ve Sanayi İlişkileri eğitimi aldıktan sonrasında spikerlik ve sunuculuk için bilimsel niteliği olan eğitimini tamamlayan Altunkaş, habercilik yaşamının yanı sıra birçok reklam filmimizde seslendirme dublaj yapmış oldu. Uzun seneler film sektöründe genel sanat yönetmeni olarak vazife alan Altunkaş, eşzamanlı olarak ulusal yazılı basında yaşama dair yazıları ve röportajlarıyla ses getirdi. Medya genel koordinatörlüğü ve film şirketlerinde yöneticilik de meydana getiren yazar, ‘Kapının Ardındaki Ben’ adlı kitabıyla yayım hayatına başladı. Polisiye türünde değindiği ‘her tür şiddete hayır’ temalı ‘Hokus Pokus’, yazarın ikinci kitabıdır. Yazarın en büyük gayesi gelecek nesillere bırakacağı romanlarının sayılarını artırmaktır. ‘O Sokağa Asla Girme’ adlı yeni romanı da bu gayesinin bir ürünü.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.